Цртана мачка - Потекло и куриозитети за страшната и мистериозна мачка

 Цртана мачка - Потекло и куриозитети за страшната и мистериозна мачка

Tony Hayes

Цртана мачка (или Цртеж на мачки, во слободен превод) е лик што се повторува во митовите создадени од канадскиот уметник Тревор Хендерсон. Тој е познат по тоа што има вознемирувачки изглед инспириран од изгледот на мачката Феликс.

Како и класичниот лик од 1920-тите, оштетената верзија е исто така црна мачка. Покрај тоа, тој има бели ракавици и заби изложени во крвави непца. Од друга страна, мачката нема стапала на краевите на нозете.

Покрај тоа, таа ги репродуцира и познатите способности на мачката Феликс и други дизајни од тоа време, како што е природно еластичното тело.

Потекло на мачка од цртан филм

Првата позната слика на мачка цртана е од средината на август 2018 година. Во неа можете да го видите чудниот лик зад вратата на напуштена зграда. Тогаш, неколку дена подоцна беше објавена нова слика која го открива суштеството поексплицитно.

Оттогаш, објавени се неколку други слики со истиот тон измешани инспирации од цртаните филмови од 20-тите и 30-тите години со вознемирувачка атмосфера Објавено.

Сите слики од цртаните мачки се дел од работата на Тревор Хендерсон. Уметникот е познат по тоа што ги оживува урбаните легенди преку дела фокусирани на ужасот.

Тревор Хендерсон

Тревор Хендерсон е роден на 11 април 1986 година во Канада. Уште од рана возраст, тој веќе покажа интерес за чудовишта и застрашувачки суштества.излети од хорор филмови. Вкусот произлезе од влијанието на неговиот татко, огромен обожавател на жанрот.

На овој начин, Хендерсон секогаш имаше поддршка од семејството со неговите проекти кои вклучуваат хорор, како што е Цртан мачка.

Исто така види: Значења на будистичките симболи - што се тие и што претставуваат?

До потоа, неговиот лик најпознат е Siren Head, создаден во 2018 година. Ликот на крајот се појави во игра создадена од развивачот Modus Interactive. Во него, играчот мора да истражува шума во потрага по исчезнат човек, сè додека Siren Head не се појави во сцената со потера.

Во 2020 година, играта стана позната во преносите на познати играчи, привлекувајќи повеќе внимание на универзумот од Хендерсон. Покрај Siren Head и Cartoon Cat, уметникот веќе има создадено неколку други ликови, вклучувајќи го и Bridge Worm.

Љубопитни за цртаната мачка

Конечно, во универзумот на Хендерсон, цртан филм Мачката е најмоќниот лик, а можеби и најсилниот, според самиот автор. Некое време, обожавателите на универзумот, исто така, теоретизираа дека тој ќе биде најсуров.

Како дел од доказите за теоријата беа, на пример, доказите како што се крвавите заби на ликот.

Исто така види: Фантазија на духови, како да се направи? подобрување на изгледот

0> Сепак, авторот на крајот потврди дека најзлобниот лик е друг. Насловот му припаѓа на Човекот со превртено лице.

Извори : Liber Proeliis, Ambuplay, Spirit Fan Fiction,Fandom

слики : Apk pure, reddit, Google Play, iHoot

Tony Hayes

Тони Хејс е познат автор, истражувач и истражувач кој го поминал својот живот откривајќи ги тајните на светот. Роден и израснат во Лондон, Тони отсекогаш бил фасциниран од непознатото и мистериозното, што го водело на патување до откривање до некои од најоддалечените и најзагадочни места на планетата.Во текот на својот живот, Тони напиша неколку бестселери и написи на теми од историјата, митологијата, духовноста и древните цивилизации, потпирајќи се на неговите опсежни патувања и истражувања за да понуди уникатни сознанија за најголемите тајни на светот. Тој е исто така баран говорник и се појавува на бројни телевизиски и радио програми за да го сподели своето знаење и експертиза.И покрај сите негови достигнувања, Тони останува скромен и приземјен, секогаш желен да дознае повеќе за светот и неговите мистерии. Тој ја продолжува својата работа и денес, споделувајќи ги своите сознанија и откритија со светот преку неговиот блог, Secrets of the World, и инспирирајќи ги другите да го истражуваат непознатото и да го прифатат чудото на нашата планета.